Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Balkan Turu / 7 Gece 8 Gün / İstanbul Kalkışlı

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Programı

 • 1. Gün

  İstanbul – Edirne
  Buluşma Noktaları:
  22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 22:30 Mecidiyeköy Polat Holding Önü 23:00 İncirli Ömür Plaza Önü
  hareket ile Tem otoyolundan Çorlu-Edirne istikametini takip ederek Kapıkule Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Bulgaristan'a giriş ve Sofya yolculuğumuza devam ediyoruz

   

 • 2. Gün

  Plovdiv - Sofya – Belgrad

  Sabah erken saatlerde Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv üzerinden geçerek Sofya'ya varıyor ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı ve Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evi görülecek yerler arasındadır. Ardından Sırbistan'ın başkenti, Eski Yugoslavya'nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad'a hareket. Yolculuğumuz sonrası canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupanın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize hareket, akşam yemeği ve geceleme Belgrad'da otelimizde.

   

  Sabah Kahvaltısı : Sofya'da ekstra olarak alınacaktır.
  Öğle Yemeği : Rehberin belirleyeceği yol üzerinde dinlenme tesisinde alınacaktır.
  Akşam Yemeği : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
  Konaklama : Hotel Sumadija vb. Hotel Theater v.b - Belgrad
  Para Birimleri : Bulgaristan - Leva , Sırbistan - Dinar ( Ortalama Kur 1 Euro : 115 Dinar )

   

 • 3. Gün

  Belgrad – Saraybosna
  Sabah kahvaltımızın ardından Saraybosna'ya hareket. Varis sonrası asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turumuzu tamamlayarak otelimize transfer. Konaklama Saraybosna`daki otelimizde. Akşam yemeğimizde enfes Boşnak yemeklerinin tadına, yerel müzisyenlerin çalacağı Balkan müzikleri eşliğinde bakacak ve unutulmaz bir Boşnak Gecesi yaşayacağız.


  Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği : Belgrad - Saraybosna arası rehberin belirleyeceği dinlenme tesisinde ekstra serbest zaman.
  Akşam Yemeği : Yerel Müzik ve Folklör ile taçlandırılmış Boşnak Gecesi tur ücretine dahildir.
  Konaklama : Hotel Terme İlidza vb. Hotel Exclusive v.b - Saraybosna
  Para Birimleri : Bosna Hersek - Convertible Marka ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 KM )

 • 4. Gün

  Saraybosna - Mostar -Blagaj - Poçitel - Dubrovnik – Trebinje

  Sabah kahvaltımızın ardından gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri olan Mostar. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Ardından Avrupa’nın en güçlü su kaynağının, Buna nehrinin doğduğu yere kurulmuş olan Blagay’ı ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından bir sonraki durağımız Poçitel. Tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel`i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan eserleri görüyoruz. Gezi sonrası konaklama yapacağımız otelimize geçiş, oda dağılımı, yerleşme, geceleme ve Akşam yemeği otelimizde. Not: Konaklamalar Sezon yoğunluğuna göre Trebinje, Mostar, Medjugorje bölgelerinden birinde yapılmaktadır. Akşam Rehberimizin belirleyeceği saatte Hırvatistan`ın tatil cenneti Dubrovnik`e hareket. Dubrovnik panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi`ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun ardından serbest zaman ve otelimize geri dönüş.

  Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği : Mostar şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.
  Akşam Yemeği : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
  Konaklama : Hotel Bellevue vb. Hotel Leotar vb. - Trebinje
  Para Birimleri :Hırvatistan - Kuna ( Ortalama Kur 1 Euro : 7 Kuna ) , Bosna Hersek - Convertible Marka ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 KM )

 • 5. Gün

  Trebinje - Kotor - Budva – İşkodra

  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden özel otobüsümüz ile hareket ederek Adriyatik Denizinin incisi
  dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ'a giriş yapıyoruz. Karadağ'daki ilk durağımız nefes kesici bir orta çağ kasabası olan, Balkanlardaki Fiyortları ile meşhur Kotar. Burada Eski Şehir-Kalede yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar'ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda StariGrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budvanın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Ardından zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir muiti- milyardere satılması ile turizme kazandırılan muhteşem St. Stefanı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola ve otelimize hareket. Geceleme ve Akşam yemeği İşkodra`da otelimizde.

  Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği : Budva şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.
  Akşam Yemeği : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
  Konaklama : Hotel Holiday Koplik, Grand Hotel Europa vb - İşkodra
  Para Birimleri : Karadağ - Euro , Bosna Hersek - Konvertible Marka ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 KM )

 • 6. Gün

  İşkodra - Prizren - Priştine – Üsküp

  Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Kosova Cumhuriyeti'ne geçiyoruz. İlk durağımız Prizren, Mimari silueti ve 5 vakit minarelerinden yükselen ezan sesleri, yol ve dükkan levhalarındaki Türkçe ibareleri ile hemen ilk görüşte Anadolu Osmanlı kenti intibaını veren Prizren'de Sinan Paşa Camii, Halveti Tekkesi, Bayraklı Camii, Mehmet Paşa Hamamı görülecektir. Serbest zaman ve öğle yemeği molamızın ardından Başkent Priştine'ye hareket. Varışımıza istinaden yapacağımız panoramik şehir turumuzda 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Germia Parkı, Kosova Müzesi, Osmanlıların 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Camii, özgün iç süslemeleri ile öne çıkan 18. yüzyıl eseri Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigar'ın türbesi göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Makedonya'ya geçiş ve Üsküp'e varışa istinaden gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Konaklama ve Akşam yemeği Üsküp' teki otelimizde.

  Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği : Prizren şehrinde serbest olarak anılacaktır.
  Akşam Yemeği : Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
  Konaklama : Victoria Hotel vb. Belle Vue vb New Star hotel vb. – Üsküp
  Para Birimleri : Makedonya – Denar ( Ortalama Kur 1 Euro : 60 Denar ) , Kosova – Euro

 • 7. Gün

  Üsküp – Matka Kanyonu - Tetova (Kalkandelen) – Ohrid

  Sabah kahvaltımızın ardından Nefes kesen manzaraları ve doğası ile kendine hayran bırakan Matka Kanyonu turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ardından Ohrid’ hareket. Yol üzerinde Tetova (Kalkandelen) `da duruyor Alaca Camiini ziyaret ediyor ve İpek yolu ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni`nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi`ni panoramik olarak görüyoruz. Ardından Ohrid`e hareket. Varışa istinaden, Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9.yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, St. Klement Manastırı ve St Pantelejmon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazıları Ardından otelimize hareket. Akşam Ohrid’in geleneksel restaurantlarından birinde, eşsiz balkan yemekleri, müzikleri ve yöresel folklör danslarıyla süslenmiş müthiş Balkan gecesi turumuz gerçekleşecektir. Turumuz sonrası otelimize hareket ve Geceleme otelimizde.

  Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği: Ohrid şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.
  Akşam Yemeği : Lokal Restorantta alınacak olup, tur ücretine dahildir.
  Konaklama: Hotel Prestige, Aqualina vb - Ohrid
  Para Birimleri : Makedonya - Denar ( Ortalama Kur 1 Euro : 60 Denar )

 • 8. Gün

  Ohrid - Resine - Manastır (Bitola) – Selanik – İstanbul
  Sabah kahvaltımızın ardından Resne'ye hareket ediyoruz. İttihat ve Terakki'nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan Savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşmuş olan Resne'li Niyazi'nin Sarayını ve Resne şehrini panoramik gördükten sonra Manastır'a doğru hareket ediyoruz. Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten`i, İshak Camiini, Yeni Cami`yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk`ün mezun olduğu Askeri İdadi`yi ve Atatürk Müzesi`ni (Dışarıdan) ziyaret ediyoruz. Manastır gezimiz sonrası Yunan Sınır kapısına hareket, gümrük geçiş işlemlerinin ardından konaklama yapacağımız, Selanik`e hareket Kordon, beyazkule , döner kule , fuar meydanı , Osmanlı ve Bizans eserleri , Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros katedrali, Büyük İskender heykeli, Hamza bey camii, E.Venezelos - P. Konstantin heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Selanik turumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün evini ziyaret ederek tamamlanıyor. Kısa bir molanın ardından Kavala, İskeçe, Gümülcine üzerinden İpsala sınır kapısına varış. Ülkemize giriş işlemlerinin ardından Keşan, Tekirdağ üzerinden İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileği ile siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

  Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği : Selanik’te serbest olarak alınacaktır.
  Akşam Yemeği : Yol üzerinde serbest olarak alınacaktır.
  Para Birimleri : Yunanistan – Euro

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Türkçe Rehberlik Hizmeti
*Lux otobüsler ile ulaşı
*Bulgaristan, Sırbistan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Karadağ, Arnavutluk, Kosova, Makedonya, Yunanistan Turları
*1 Gece Üsküp , 1 Gece Belgrad , 1 Gece Saraybosna , 1 Gece Trebinje , 1 Gece İşkodra , 1 Gece Ohrid Olmak Üzere Toplam 6 Gece Konaklama
*Programda,BelirtilenPlovdiv,Sofya,Belgrad,Saraybosna,Mostar,Poçitel,Dubrovnik,Kotor,Budva,Prizren,Priştine Ohrid,Resne,Manastır,ÜsküpPanoromik, Şehir Turları
*1 Gece Üsküp , 1 Gece Belgrad, 1Gece Saraybosna 1 Gece Trebinje, 1 Gece İşkodra olmak Üzere Alınacak 5 Akşam Yemeği
*Ohrid’de Yemekli ve Folklör gösterileri ile süslenmiş Balkan Gecesi
*Sabah Kahvaltıları
*Matka Kanyonu Ekstra Turu
*Blagaj Ekstra Turu
*Dubrovnik Ekstra Turu
*Resne ve Manastır Turu
*Kosova Turu ( Prizren-Priştine)
*Poçitel Turu
*Mesleki Sorumluluk Sigortası
*Gümrük Vergileri
*Şehir vergileri
*Tüm otoyol ,otopark ve check- point giderleri
*Araç İçi Sınırlı Su İkramı

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
*Otelde alınan ekstralar.
*Tüm kişisel harcamalar
*Şöför ve rehber bahşişleri
*Schengen Vizesi 150 euro
 (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR).
*Yurtdışı çıkış harcı 150 TL.
*Yurtdışı seyahat sağlık sigortası (15 euro, 70 yaş ve üstü 30 euro)

Ek Bilgiler

Not:(Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)

İptal Şartları

Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 35 TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 50 TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

 

Vize Bilgileri

Yorumlar


Whatsapp Hattımız
0(552)285 4982
Hemen Arayın
0(850) 840 3303
Whatsapp 0(850) 840 3303